Egyre több ívelt kijelzőjű készülék kapható, igaz még csak a prémium kategóriában. De mi az értelme?
A gyártók több dologgal igyekeztek meggyőzni a vásárlókat. A Samsung szerint az életszerű látványélmény érdekében, a hajlított TV mélységet ad a megjelenített képnek, ami a szokványos síkpaneles TV-k esetében nem lehetséges. Az LG az igaz mozikhoz hasonló képi élményt emelte ki, az „IMAX a nappalidban” szlogennel. Mindkét gyártó állítása szerint a hajlított képernyő azért ad jobb látványt mert a néző szeme számára minden képpont azonos távolságban helyezkedik el. Ez csak akkor igaz, ha a néző pont a képernyő rádiuszának középpontjában ül.
Az ilyen képernyő kevésbé tükröződik. Az ívelt képernyőt oldalról kevesebb fény éri a teljesen sík képernyőhöz képest - a kijelző két széle kicsit árnyékolja azt. Másrészt az ívelt képernyő, mint homorú tükör felnagyítja a róla visszaverődő világos objektumokat.
Az ívelt képernyő másik előnye, hogy közelebbről nézve nagyobbnak látszik, mint amekkora. Valamint azok, akik nem szemből és középről, hanem oldalról nézik, valamivel teljesebb képet látnak. A görbülő képernyő ugyanis jobban illeszkedik az ő nézőszögükhöz. Kisebb lesz a trapéztorzítás számukra, mint egy síkképernyős kijelzőnél ugyanabból a szögből nézve.
Hátránya, hogy a rajta megjelenő kép alsó és felső része nem tökéletesen egyenes, hanem egy kis görbület látszik benne. Ez a geometriai hiba csak egy a kép közepe és oldala közötti különbségből adódik. (1,5%-os görbület, 2,4 méter távolságból nézve a 140 centis képet)